renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinoweRafia, bot. Raphia, palma iglasta, igliszcza. Występuje ok. 30 gatunków palm w rejonie Afryki i obu Ameryk. Charakteryzują się niską kłodziną (do 8 m wysokości), bardzo długimi pierzastymi liśćmi, o długości ponad 20 metrów. Kwiatostany zwisające, bardzo długie. Owoce pokryte zachodzącymi na siebie łuskami. 2. technol. włókno otrzymywane z palmy włóknodajnej Raphia farnifera (Raphia ruffia), stosowane w przemyśle, rzemiośle i ogrodnictwie. Najlepsza rafia pochodzi z Madagaskaru i sprzedawana jest w kostkowych 100- kilogramowych balotach.Ostatnio chętniej wykorzystywana przez florystów niż plecionkarzy. Niestety wielu rzemieślników zapomniało o jej fantastycznych właściwościach. Zawiasy, wiązania, pętelki są wyjątkowo mocne – wspaniały materiał do wyrobu drobnej galanterii – tę sztukę do dziś z powodzeniem wykorzystują Włosi.

Zainteresowanym zakupem rafii naturalnej, madagaskarskiej lub kolorowej, wybarwianej na różne kolory - polecamy zakupy w sklepie internetowym Wiklinowy Dom. Odbiorcom instytucjonalnym polecamy kontakt z działem handlowym firmy GABA 2

 
Rafia Naturalna

Rafia naturalnaRafia naturalna. Rafia naturalna najchętniej wykorzystywana jest do celów dekoracyjnych. Plecionki.pl szczególnie polecają rafię madagaskarską, która jest najlepsza gatunkowo i jest najbardziej wydajna. Rafia madagaskarska ma szerokie, długie włókna.

Czytaj całość...
 
Rafia Kolorowa

Rafia KolorowaRafia kolorowa. Poszukującym do dekoracji rafii, polecamy rafię barwioną na różne kolory ze sklepu Wiklinowy Dom, w którym kolory zmieniają się w zależności od pory roku. Jesienią dominują kolory: czerwony, burgund, rudy i zielony, wiosna obfituje w żółcie, jasno zielone i pastelowe.

Czytaj całość...