renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe

Nowoczesne surowce syntetyczne  do wyplatania (HDPE), zmieniają współczesny świat mebli i dodatków. W naszym serwisie przedstawiamy podstawowe, najbardziej popularne plecionki, z których produkuje się meble ogrodowe, plenerowe, do wnętrz i inne przedmioty, które do tej pory produkowano z tradycyjnych, naturalnych materiałów plecionkarskich. W naszej prezentacji znajdują się tylko te materiały, które posiadają atesty i certyfikaty gwarantujące, że są w 100% bezpieczne dla środowiska, przeszły próby wytrzymałościowe i nie posiadają substancji toksycznych. Niektórzy sprzedawcy dla określenia tego typu surowców plecionkarskich używają ogólnej nazwy TECHNORATTAN. My  wolimy szczegółowo klasyfikować plecionki, gdyż uważamy, że ogólna nazwa technorattan jest niestety niewystarczająca. Zawsze radzimy aby przy zakupie mebli lub wyrobów z polipropylenów zapytać o typ surowca, gdyż poszczególne surowce różnią się między sobą . Nazwa technorattan jest właściwa dla grupy surowców imitujący naturalny rattan, a wypadku prezentowanych plecionek imitują często inne surowce plecionkarskie.Quattro Wicker
Quattro WickerHolenderska firma Capital Ornaments produkcję swoich komfortowych mebli tarasowych oparła na włóknie syntetycznym Quattro Wicker. Włókno jest odporne na działanie czynników atmosferycznych i bardzo odporne na ścieranie.
Czytaj całość...
Mirotex - Wicker
MirotexMonachijska firma MBMMünchener Boulevard Möbel, która jest czołowym europejskim producentem mebli plenerowych, produkcję mebli wyplatanych oparła na specjalnym włóknie syntetycznym Mirotex, odpornym na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV, słoną wodę i chlor, niewrażliwym nawet na ekstremalne wahania temperatury.
Czytaj całość...
Włókno HULARO
Plecionka HULARODoskonałej jakości włókno do wyplatania mebli ogrodowych, odporne na działanie czynników atmosferycznych, odporne na ekstremalne temperatury i działanie promieniowania słonecznego. W 100% wolne od toksyn, podlegające recyklingowi. Wyroby z tego włókna są bardzo łatwe w konserwacji – można je myć pod bieżącą wodą.
Czytaj całość...
RAUCORD firmy REHAU
Plecionka RAUCORDFirma REHAU jest wiodącym na rynkach światowych dostawcą produktów opartych na polimerach. Stworzone przez ten światowy koncern  włókna do wyplatania RAUCORD ® są bardzo chętnie wykorzystywane do produkcji mebli ogrodowych i osłon na rośliny.
Czytaj całość...
SunLux firmy Lambert
Plecionka SunluxFirma Lambert w meblach plenerowych zastosowała niezwykłej jakości włókno SunLux ®.
Wg specjalistów z firmy GABA 2, którzy o wyplataniu i materiałach do wyplatania wiedzą najwięcej, uzyskaliśmy pełną rekomendację dla tych plecionek, które tak doskonale imitują naturalne plecionki Lloyd Loom, że meble z nich wykonane mogą ozdabiać najmodniejsze salony.
Czytaj całość...
Niemiecki Saleen
Plecionka SaleenNiemiecka technologia - Saleen ®, to włókno do wyplatania koszy, tacek i różnego rodzaju pojemników do gospodarstwa domowego. Z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości furorę robią produkowane z Saleenu w 70 kolorach podkładki na stół, oraz tacki i kosze na żywność, gdyż można je czyścić w  zmywarkach. Poniżej kilka przykładowych kolorów tego surowca.
Czytaj całość...
Viro Core Collection
Plecionka ViroBardzo ciekawa kolekcja włókien, taśm i prętów do wyplatania mebli i innych wyrobów plecionkarskich o bardzo zróżnicowanym  kształcie, przekroju, strukturze i kolorystyce. Specjaliści dostrzegli możliwość wykorzystywania plecionek o zupełnie nowej strukturze i kolorystce, dlatego coraz częściej projekty plecionek wykonują znani designerzy, tak jak Joe Ruggiero dla Viro, którego kolekcja imitująca trawy, bambus i inne rośliny – zachwyca.
Czytaj całość...