renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Konserwacja mebli z wikliny

Konserwacja mebli z wikliny. Wiklina jest doskonałym materiałem plecionkarskim, z którego oprócz pięknych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych produkuje się lekkie meble do wnętrz i ogrodów. Meble, które nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych, przetrwają długie lata bez konieczności specjalnego zabezpieczania , jednak użycie bezbarwnego lakieru ochroni je przed odbarwieniem i ułatwi ich czyszczenie.

Fotel z wikliny
Biały fotel z wikliny

Poważniejszego zabezpieczenia wymagają meble plenerowe. Tutaj zalecamy stosowanie specjalnych lakierów lub farb kryjących, które zabezpieczą wiklinę przed zapleśnieniem. Farby do malowania wikliny powinny być elastyczne, aby nie pękały w trakcie używania. Zalecamy malowanie metodą natryskową, żeby farba dokładnie pokryła powierzchnię wyplotu. 

Malowane meble z wikliny
Meble wiklinowe

Ratunkiem dla mebli, które zaniedbaliśmy i dopuściliśmy do powstania na ich powierzchni czarnych plam będących efektem procesów pleśniowych, jest malowanie farbami kryjącymi. Przede wszystkim zalecamy dbałość o meble z wikliny, a będą służyć nam bardzo długo, zapewniając komfortowy wypoczynek.

Zdjęcia:  GM – GABA 2