renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Naprawa krzeseł wyplatanych

Naprawa krzeseł wyplatanych.  Wiele pięknych krzeseł, foteli i sof, które mają elementy wyplatane trafia na śmietnik, ponieważ ich właściciele nie wiedzą jak dokonać naprawy uszkodzonych elementów wyplatanych. Najczęściej uszkodzeniu ulegają siedziska i oparcia wyplatane włóknem rattanowym (często błędnie nazywanym rafią lub żyłką).  Tego typu naprawami zajmują się wyszkoleni plecionkarze lub renowatorzy mebli.

Rattan, rafia, naprawa krzeseł, wyplatanie, siedziska.
Rattan, rafia, naprawa krzeseł, wyplatanie, siedziska.

Łatwiej jest naprawić meble, które mają gotowe siedziska wyplatane z trawy morskiej, kukurydzy lub sitowia, tutaj można wymienić gotowe siedzisko. Jeżeli nie dobierzemy siedziska pasującego formą i wielkością do naszego krzesła, to niestety też musimy oddać taki mebel do renowacji. Plecionki.pl stworzyły katalog firm i rzemieślników, którzy zajmują się naprawą mebli wyplatanych (zobacz..)

Rattan, rafia, naprawa krzeseł, wyplatanie, siedziska.
Rattan, rafia, naprawa krzeseł, wyplatanie, siedziska.

Naprawiającym meble samodzielnie polecamy Sklep Wiklinowy Dom, w którym można kupić siedziska na wymianę i plecionki rattanowe do naprawy  mebli wyplatanych; rattan, plecionki rattanowe, oploty, patyki rattanowe, sznurki z trawy morskiej i wiele innych materiałów do renowacji mebli.

Zdjęcia: serwisy prasowe

Osoby, które nie mają doświadczenia w naprawie mebli wyplatanych lub mają wątpliwości i pytania, namawiamy do kontaktu ze specjalistami z firmy GABA 2, którzy pomogą wybrać potrzebny surowiec lub gotowe siedzisko.
Ostatnio firma GABA 2 uruchomiła dodatkową usługę: naprawa mebli wyplatanych.
 

GABA 2 - Naprawa mebli wyplatanych rattanem