renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe


Sztangi


Manau

Najlepsze są te, które idealnie wyszlifowano i nie mają zgrubień na przerostach. Sprzedawców pytajcie o MANAU, występuje w sztangach o długości 3-4 mb. i średnicy od 1,8 do 4,00 cm. Występują również inne gatunki o podobnych parametrach, ale gorszej jakości jak np. Batang.


Pręty


Pręty rattanu

Szlifowane pręty o średnicy 8-15 mm pakowane są w wiązki po 12,5 kg. Stanowią doskonały materiał plecionkarski dla wymagających plecionkarzy, często używane do produkcji mebli lub galanterii.
Występują jeszcze tanie kije rattanowe od 12 do 20 mm. Nie są szlifowane tylko odarte z kory, często z gorszych gatunków rattanu. W Azji używane jako elementy montażowe, pałąki lub popychacze do późniejszego oplecenia taśmą lub cienkim rattanem.


Patyki


Patyki rattanowe

Okrągłe patyki o średnicy od 1 do 5 mm, popularnie nazywane z holenderskiego Peddig. Sprzedawane są wiązkach 12,5 kg pakowanych po 4 w jeden 50 kg balot lub w małe krążki ważące od 10 do 50 dkg (tylko najmniejsze średnice). Doskonale nadają się do wyplotu mebli, koszy i innych elementów użytkowych i dekoracyjnych – przegrywają jednak z taśmami rattanowymi, które są wydajniejsze.
Ostatnio częściej używane w przemyśle chemicznym do produkcji dekoracji zapachowych niż przez plecionkarzy.
Oprócz okrągłych patyków dostępne są również specjalistyczne kołki trapezowe używane przy produkcji krzeseł.


Kołek trapezowy


Taśmy


Taśma rattanowa 5 mm

Taśmy rattanowe bez lica o szerokości od 5 do 8 mm używane do wypełnień i oplotów, są sprzedawane w balotach popularnie nazywanych - „smocze ogony” i zawierają 4 wiązki po 12,5 kg surowca.