renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Wickerman - Wierzbowy Pan
Wierzbowy Pan"Ofiara ognia, palenie wizerunków, niewątpliwie jest jedną z najbardziej starych i najbardziej rozległych form pogaństwa. Praktyka palenia wizerunków trwa do dnia dzisiejszego, tylko w nieco innych formach. Przecież pali się wizerunki nielubianych polityków, pali się wiosną "marzannę". Na Ukrainie, na święto "kupały" rozpala się wielkie ogniska, a ze stoków pobliskich gór puszcza się płonące słomiane kule. ... Wierzono dawniej, że palenie plecionego człowieka było połączone z faktyczną ofiarą ludzką."
Czytaj całość...
Rattan. Dekoracyjne plecionki.
Rattan. Dekoracyjne plecionki.Rattan. Dekoracyjne plecionki często nazywane nieprawidłowo – „rafia” lub „wyplot rattanowy” - to siatki rattanowe i maty rattanowe. Plecionki rattanowe są importowane z krajów azjatyckich. Najlepsze - to plecionki z indonezyjskiego rattanu tkane na specjalnych krosnach w Chinach. Najsłabsze jakościowo to plecionki z trzciny wietnamskiej i laotańskiej. Plecionki rattanowe są używane przez stolarzy i fabryki mebli do produkcji wypełnień frontów meblowych: szaf, szafek, głowic łóżek itp.
Czytaj całość...
Kosze z rogożyny
Kosze z rogożynyKosze z rogożyny czyli pałki wodnej. Kosze z rogożyny tak charakterystyczne dla dawnych jarmarków są coraz rzadziej spotykane na targach, a nawet w sklepach Cepelii. Powoli zanika sztuka wyplatania z rogożyny, tak powszechna jeszcze kilkadziesiąt lat temu na terenach wiejskich. Jest coraz mniej osób, które to potrafią i chcą wyplatać kosze, torby, misy i inne przedmioty użytkowe. Plecionki.pl otrzymały zdjęcia koszy z rogożyny ze sklepu internetowego Wiklinowy Dom. Wszystkie prezentowane wyroby to produkty polskie.
Czytaj całość...
Koszyczki wielkanocne
Koszyczki wielkanocneCzy macie już koszyczek wielkanocny? Jeżeli nie to zapraszamy do sklepu internetowego z wikliną Wiklinowy Dom,  w który każdy znajdzie coś dla siebie. Plecionki.pl wybrały oczywiście polskie koszyczki z wikliny i łuby. W sklepie są do kupienia również inne wyroby plecionkarskie z najróżniejszych surowców. Nam jednak święta wielkanocne kojarzą się z tradycyjnym polskim koszykiem.
Czytaj całość...
Papierowa wiklina
Papierowa wiklinaPapier jest doskonałym materiałem plecionkarskim. Z firmy GABA 2 otrzymaliśmy zdjęcia nowej kolekcji koszy z papieru, które pokazują nam, że z kolorowych gazet można wypleść piękne kosze i pojemniki. Plecionki.pl popularyzują wyplatanie z papieru jako doskonałą formę terapii zajęciowej. Wyplatanie z papieru może być też ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Zamiast malować, rysować, wyszywać można – wyplatać.
Czytaj całość...
Wyroby z łuby. Łuba.
Wyroby z łuby. Łuba.Wyroby z łuby. Łuba. Łubianki. Niedawno pisaliśmy o wyrobach z łuby wyplatanych ręcznie. W naszym serwisie nie zajmujemy się łubą produkowaną maszynowo. Interesuje nas łuba wyplatana ręcznie. Koszyczki, tacki, pojemniki, pudełka. Zdjęcia tych dzieł sztuki rękodzielniczej otrzymaliśmy z firmy GABA 2. Szczególnie podoba się nam łuba kolorowa., która doskonale nadaje się jako opakowanie np. na prezenty.
Czytaj całość...
Wiklina. Pracownia plecionkarstwa
Wiklina. Pracownia plecionkarstwaZ wielką przyjemnością prezentujemy zdjęcia jakie otrzymaliśmy od organizatorów warsztatów wyplatania z wikliny, prowadzonych w pracowni plecionkarstwa przy Centrum Promocji Kultury w Warszawie. Centrum Promocji Kultury mieści się przy ulicy Podskarbińskiej i w ramach zajęć plastycznych oferuje naukę wyplatania z wikliny.
Czytaj całość...
Kosze z wikliny zamiast "foliówek"
Kosze z wikliny zamiast "foliówek"Kosze z wikliny zamiast „foliówek”, ten pomysł znaleźliśmy na stronie firmy GABA 2 - sprzedawcy wyrobów z wikliny. Kosze z wikliny na zakupy są bardzo wygodne i praktyczne w użytkowaniu. Nadają się również do przewożenia rzeczy w samochodzie. Namawiamy wszystkich do zmiany swoich upodobań: zrezygnujcie z toreb foliowych i zacznijcie używać koszy z wikliny. Jeżeli nie macie w domu dobrego kosza z wikliny to kupcie w najbliższym sklepie z wikliną.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 25 - 32 z 103